Koltuk Yıkama ve Yatak Yıkama

Koltuk Yıkama ve Yatak yıkama hizmetleri için detaylı bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda;

 • Koltuk Yıkama nedir?
 • Yatak Yıkama Nedir?
 • Koltuk ve Yatak Yıkama hizmetini evimizde almamız mümkün müdür?
 • Zor kirler için yapılabilecekler nelerdir?

Gibi bir çok sorunuzun cevabını bu makalede vermeye çalışacağız. Burada önemli olan alınacak hizmetin en mükemmel şekilde alınabilmesidir. Böylece sizler yaşam alanlarınızda rahat içerisinde yaşarken bizler de sizlere verdiğimiz hizmetten ve mutlu müşterilerimizden dolayı gurur duyarız.

Koltuk Takımı kirlenmesi

Koltuk yıkama hizmeti ile kastımız gün içerisinde en çok üzerinde vakit geçirdiğimiz eşyalarımız olan koltuk, kanepe, koltuk takımı, berjer, yemek masası takımı gibi içerisinde sünger ve kumaş bileşenleri bulunan eşyalardır. Evlerimizde, ofis ve iş yerlerimizde sıkça koltuklarımızı kullanırız. Bazen bizler otururken bazen üzerinde bebeklerimiz vakit geçirir. Bundan dolayı koltuk takımlarının hijyen konusu çok önemlidir.

Koltuklarımız kullanmaya bağlı olarak veya bağımsız olarak belirli periyotlarla kirlenir. Bazen üzerine yemek gibi gıdaların dökülmesi sonucu, bazen de küçük çocuklarımızın kalem ile çizmesi sonucu kirlenmektedir. Kirlenen Koltuklarımızda ise tekrar kullanmak bizleri oldukça rahatsız etmektedir. Buralarda biriken mikrop, bakteri gibi hastalık sonucu doğuran şeyler ile birlikte bizlere sağlıksız ortamlar sunar. Her şeyin başı sağlıktır. Ve kaybolduğu zaman geri getirmek çok zordur.

Van koltuk yıkama
Kirli – Temiz Koltuk

Koltuklar Neden Kirlenir?

Zaman içerisinde üzerinde en çok vakit geçirdiğimiz koltuklarımız kirlenir. Bunun bir çok sebebi vardır. Bunlar;

 • Toz ve Kirler
 • Deri döküntüleri
 • Akar ismindeki küçük canlı birikintileri
 • Maytlar
 • Çocuklarımızın Kalem v.b. Araçlarla yaptığı kirler
 • Üzerlerine leke bırakan şeylerin dökülmesi

Koltuk kirlenmesi konusunu ana başlıklarla belirtmeye çalıştık. Ama asıl olan şey zaman ve beşeri unsurlar nedeniyle kirlenmesidir.

Koltuklar Silerek Temizlenir mi?

Eğer konu başlığındaki gibi “koltuklar silerek temizlenebilir mi?” şeklinde bir sorunu varsa hemen cevaplayalım. Koltuklar silerek temizlenebilir. Evet fakat silerek detaylı bir temizlik elde etmek ise mümkün değildir. Silme işlemi yapılırken aslında koltuk yüzeyindeki kumaşta yüzeysel bir temizlik olmaktadır. Fakat çoğu kirli kısmı aslında kumaşın altına sünger tarafına geçirmekteyiz.

Yanlış koltuk temizleme uygulamalarıyla beraber koltuklarımız aslında daha çok kirlenmektedir. Örneğin aspirin isimli malzeme ile koltuklarınızı temizlerseniz çoğu kiri aslında içerisine hapis etmiş olursunuz. Bu gibi durumlarda da kısa zamanlı görüntü temizliği sağlarken daha sonra ciddi sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bir süre sonra başınıza çeşitli olayların gelebileceğini belirtmekte fayda vardır.

van koltuk silme

Koltuğu silerek temizleme sonucunda ne gibi hatalar ortaya çıkar?

Koltuklarımızı sildiğimiz zaman bir önceki yazımızda da belirttiğimiz üzere kirleri yüzeysel olarak temizleyebilirsiniz. Bunun sonucunda bir çok kir aslında koltuk içerisine doğru yol alır.

Bu işlem sonucunda;

 • Koltuklarda koku meydana gelir.
 • Temizlik malzemeleri kullanımı sonucu kumaş zarar görebilir.
 • Koltuklarda kuruduktan sonra kalıcı leke kalabilir.
 • Kumaşın erimesi sonucu kumaş değiştirme işlemi gerekebilir.

Daha bir çok şey olabilmektedir. Bu ve benzeri durumların başınıza gelmemesi için koltuklarınızın alanında uzman kişiler tarafından temizlenmesini öneriyoruz. Uzman kişiler tarafından temizlenmeyen yada evde kendi başımıza temizlettirdiğimiz koltuklarımızda yukarıda yazılı olayların gelmesi her zaman muhtemeldir.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Koltuk yıkama hizmeti başlı başına bir temizlik hizmetidir. bizler öncelikle ev temizliğii hizmetine ek olarak daha detaylı temizlikler için yapılan bir işlemdir.

Koltuk Yıkama ve Yatak Yıkama işlemleri için öncelikle telefon ile randevu alınmalıdır. Randevu saatinde bizler hizmetin verileceği yere geliriz. Akabinde koltuk yıkama ve vakum makineleri ile temizlik hizmetimizi gerçekleştiririz. Kuruma işleminden sonra sizlerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Daha temiz bir dünya için el ele.

Buharlı Koltuk Yıkama Hizmeti Nedir?

Buharlı koltuk yıkama hizmeti, “Buhar Makinesi” yardımı ile yaptığımız koltuk ve yatak yıkama hizmetimizdir. Buhar makinesinin özelliği içerisinde bulunan basınç yardımıyla zorlu kirlerin giderilmesine yardımcı olmasıdır.

Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

Yataklarımız bizlerin en özel alanlarıdır. Burada zamanla oluşan akarlar, mytlar ve diğer bir sürü kirden dolayı zamanla kirlenir. Bundan dolayı periyodik olarak veya anlık oluşan bir kaza sonucunda temizlik ihtiyacı hissederiz.

Koltuk temizliğinde olduğu gibi yatak temizliğinde de aynı süreçler izlenir. Yatakların üzerilerinde oluşan lekelerin %90 başarı oranıyla ilk gün gibi tertemiz yapabilmekteyiz.

Koltuk Temizliğinde Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Detaylı bir koltuk temizliği için en önemli unsur koltuk yıkama makinesi ve vakum makinesidir. Bu makinelere yardımcı olmak için fırça makineleri de mevcuttur. çoğu koltuk temizliği bu 3 makine ile rahatlıkla ilk gün gibi temizlenebilir. Bazı özel durumlar için Buharlı makineler kullanılmaktadır.

Koltuk temizliğinde kullanılan malzemelere ek olarak bir diğer unsur da temizlik malzemeleridir. Burada kullanılan kimyasal temizlik ürünlerinin kalitesi çok önemlidir. Kullanılan deterjan ile leke çıkarıcılar işlemde bizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Böylece sizlere daha temiz bir yaşam alanı sunarız. Temizlik maddelerinde sektörün önde gelen kuruluşu olan Protem Temizlik malzemeleri ile beraber mükemmel yaşam alanlarını sizlere sunmaktayız.

Detaylı bilgi için Urartu Koltuk Yıkama İletişim Bilgileri.

Call Now ButtonHEMEN ARA